71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl
"Biblioterapia, czyli książka zamiast lekarstwa" W Polskim Radiu p. Ewelina Surniak oraz p. Dorota Szczęśniak opowiadają o biblioterapii. Posłuchajcie ciekawego wywiadu bo naprawdę warto!
Jak nie czytam, jak czytam!

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

RADIO WROCŁAW: Nie zamykajcie nam Skiby! (archiwum: 2016-09-07)

Wywiad radiowy

Kończyło ją mnóstwo znanych dziś aktorów, m.in. Kinga Preis. Co roku kończy ją mnóstwo utalentowanych osób, które albo od razu zaczynają swoją pracę w kulturze, albo kontynuują studia na wyższych uczelniach. Szkołę chwalą i studenci i kadra naukowa. Mimo to, wrocławskiej Skibie grozi zamknięcie. Dlaczego? Posłuchajcie Wymiany Młodzieży. Zaprasza Katarzyna Górna-Drzewosz…