71 322 20 68, 71 322 76 82 skiba@skiba.edu.pl

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ruchowe, łączące w sobie elementy pantomimy i kuglarstwa. Zajęcia odbędą się w ramach projektu dyplomowego „móve”, realizowanego przez studentów specjalizacji pantomimicznej w Zespole Szkół Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu.

Warsztaty będą miały charakter treningu fizycznego z elementami świadomej pracy z ciałem, rekwizytem i partnerem. Wspólnie będziemy poszukiwać nowych środków wyrazu scenicznego, bazując na technikach pantomimy klasycznej i cyrku współczesnego. Sprawdzimy i porównamy jakość ruchu aktora w relacji z obiektem fizycznym oraz pozorowanym. Nauczymy się jak za pomocą gestu wyrażać emocje, myśli i charakter wykreowanej postaci oraz prowadzić narrację za pomocą języka ciała, bez użycia słów. Zastosujemy również umiejętności żonglerskie w pracy z przedmiotami codziennego użytku.

Zajęcia skierowane są dla osób dorosłych, zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności teatralnych oraz otwartych na nowe formy praktyki scenicznej. Zapraszamy zarówno artystów związanych ze sztukami performatywnymi, jak i osoby początkujące.

Prowadzący:

Edyta Kasprzyk – studentka specjalizacji pantomimicznej w SKiBA oraz Filologii polskiej (specjalność komunikologia) na Uniwersytecie Wrocławskim. Była aktorka Teatr Pod Kolumnami (2013-2017). Występowała z grupą prisma artem w przedstawieniu „Stacja 6” na Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Od niedawna związana z Gwardia Gryfa. Współautorka projektu dyplomowego „móve”.

Adam Banach – student specjalizacji pantomimicznej w SKiBA oraz V roku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Były aktor grupy pantomimicznejTeatr Pod Kolumnami (2015-2017), współtworzy trupę fireshow The GentleFlames oraz współpracuje z Kejos The-At-Er w spektaklu teatralno-cyrkowym „Miasto, którego nie było”. Twórca projektu Leonaut – kuglarstwo artystyczne. Prowadzi autorski warsztat „Kuglarz na scenie jak Lew na arenie”. Współautor projektu dyplomowego „móve”.

Warsztat będzie składał się z ośmiu dwugodzinnych spotkań, które odbędą się w czwartki od godziny 18:00 do 20:00 w następujących terminach:
22 i 29 marca;
5 i 12 kwietnia;
10, 17, 24 i 31 maja.
Zajęcia będą odbywały się w sali widowiskowej w Zespole Szkół Animatorów Kultury SKiBA przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 2 we Wrocławiu.

Celem „móve” jest badanie nowych środków wyrazu scenicznego oraz wypracowanie własnej metodyki pracy z ciałem i rekwizytem. Z tego powodu udział w zajęciach jest bezpłatny. Na potrzeby pracy dyplomowej ważne jest dla nas utworzenie stałej grupy uczestników.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter otwarty, po którym każdy z uczestników będzie mógł zdecydować, czy chce kontynuować cykl warsztatowy.

Na zajęcia obowiązują zapisy, prosimy o wypełnienie następującego formularza do 21 marca:

Pytania prosimy kierować na adres e-mail: move.kontakt@gmail.com

Pozdrawiamy i do zobaczenia wkrótce!

Podziel się: